Uitstel Verhoging Jirnsumer Brêge
Het voorstel om het plan van Ingenieursbureau Oranjewoud binnen twee jaar uit te voeren is van tafel gehaald. Diverse partijen zullen in de komende jaren ‘meitinke en neitinke’ over haalbare alternatieven.
Omdat het ophogen van enkele Grouster bruggen sowieso uitgesteld wordt, is de haast om de Sylsbrêge te verhogen volgens een plan waartegen dusdanig veel bezwaar tegen is, er minder en ziet ook de Raad in dat een alternatief plan noodzakelijk is.
Een groep van rond de 25 Jirnsumers was bij de Raadsvergadering aanwezig. Werkgroep Oost had voor twee sprekers inspraaktijd aangevraagd. Onder andere Arjen Schoustra als oudere Jirnsumer kon duidelijk aangeven welke bezwaren er aan de steile helling kleven. Hij deed dit met zijn gebruikelijke overgave en overschreed ruimschoots de toegestane inspraaktijd.
Hoewel Plaatselijk Belang geen inspreektijd had aangevraagd, zal ook deze partij met het genomen besluit alleen maar vrede kunnen hebben.