UMTS blijft zitten
Het college van Boarnsterhim heeft een eerder besluit van maart 2006 ingetrokken waarin medewerking voor het plaatsen van dergelijke apparatuur werd geweigerd. Dit op grond van de mogelijke effecten op de gezondheid. Nu Zwitsers onderzoek geen verband heeft aangetoond tussen lichamelijke klachten en umts, zien b. en w. geen reden meer de plaatsing te weigeren.
Daar komt bij dat de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State het gezondheidsaspect ook heeft afgewezen als grond voor gemeenten om vergunningen te weigeren. In de zendmast van Jirnsum is de apparatuur al aangebracht.
Tegen de weigering om in Akkrum en Aldeboarn umts te plaatsen was Vodafone al in beroep gegaan. Een inwoner van Aldeboarn probeerde dit beroep weer te keren omdat hij tegen umts is. Die zaak werd al door Vodafone gewonnen. De gemeente houdt op 15 februari nog wel een informatieavond voor inwoners over het onderwerp.
[bron: Leeuwarder Courant]